Teknoloji

Twitter’a Stories Özelliği Geliyor

En popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Fleets olarak adlandırılan özellik ile platforma 24 saat içerisinde kaybolan Tweet’ler atılması sağlanacak. Twitter firmasının Fleets özelliğini test etmeye başladığı biliniyor.


Fleets özelliğinin beta sürecini ne zaman tamamlayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte şu an için Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil telefonlardan özelliğin kullanıldığı biliniyor. Masaüstü uygulamalarına özelliğin gelip gelmeyeceği ise netleşmeyen detaylar arasında.


Twitter’da 24 Saat İçerisinde Kaybolan Tweet’ler Atılabilecek
Snapchat’in 24 saat içerisinde kaybolan hikayeler atma özelliği son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bu özellik başta Instagram olmak üzere birçok sosyal medya platformu tarafından kullanıcıların hizmetine sunuldu. Şu an ise 24 saat içerisinde kaybolan hikayeler atma özelliği ile oldukça benzerlik gösteren 24 saat içerisinde kaybolan Tweet’ler atma özelliği Twitter firması tarafından sunulmaya hazırlanıyor.


Twitter firması Fleets adını verdiği bu özelliği test etmeye başladı ve Brezilya’da kullanıma sundu. 24 saat içerisinde kaybolan Tweet’lerin ana sayfada akmayacağı, Instagram platformunda olduğu gibi ana sayfanın üst kısmında yer alacağı bilinen detaylar arasında. Bunun yanında bu Tweet’lerin retweet, beğeni ve mention alamayacakları da açıklamalar arasında. Fleets özelliği ile atılan Tweet’ler görsel, video, linki ve gif gibi içeriklere sahip olacak. Özelliğin ne zaman tüm kullanıcıların hizmetine sunulacağı ise henüz netleşmedi.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı