Trend

Twitter’ın ‘Tweeti Geri Al’ Özelliği Abonelik Gerektirecek

Twitter’ın bir süredir üzerinde çalıştığı ‘Tweeti Geri Al’ özelliğinin ücretli üyelere özel olabileceği iddia edildi. Yazılımcı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, özelliği kullanabilmek için ücretli abone olmak gerektiğini görebiliyoruz.

En popüler sosyal medya ağlarından biri olan Twitter, platformu güncel tutmak için yeni özellikler üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Twitter’ın üzerinde çalıştığı bilinen bu özelliklerden biri de ‘Tweeti geri al’ butonu. İsminden de anlaşılacağı gibi bu özellikle kullanıcılar, paylaştıkları bir tweeti yayınlanmadan kısa bir süre önce silebilecekler.

İlk kez yazılımcı Jane Manchun Wong tarafından kullanıcılarla paylaşılan bu özellik hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Wong tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre Twitter, bu özelliği yalnızca ücretli kullanıcılar için aktif hale getirebilir.

Twitter’ın ‘geri al’ butonu ücretli olabilir:

Jane Manchun Wong, geçtiğimiz ay tersine mühendislik yaparak Twitter’ın ‘tweeti geri alma’ özelliği üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Aktarılan bilgilere göre Twitter’ın geliştirmekte olduğu bu özellik, bir tweeti paylaştığınız an açılabilir pencere olarak çıkacak. Bu noktada ‘Geri Al’ butonu üzerindeki sayaç sıfır olana kadar tweeti geri alma şansınız olacak ve sayaç sıfırlandığı an tweetiniz paylaşılmış olacak.

Twitter kullanıcıları bu özelliği uzun süredir bekleniyordu ancak Wong, bu özelliğin bir abonelik sistemine dâhil olacağına dair yeni bilgiler paylaştı. Wong tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde, söz konusu özelliği kullanabilmek için abone olunması gerektiği görülüyor. Bahsi geçen bu abonelik sisteminin nasıl çalışacağı, fiyatının ne olacağı ya da ne gibi ayrıcalıklar sağlayacağı henüz bilinmiyor.

 

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı