Trend

Uber, Ankara’da Hizmet Vermeye Başladı

Dünyanın en popüler VIP taşımacılık servisi Uber, sarı taksiler aracılığı ile Ankara’da hizmet vermeye başladı. Üstelik Ankaralılar, mart ve nisan ayındaki bir yolculuklarında 40 TL indirimden faydalanabiliyorlar.

Bir dönem Türkiye’nin en önemli gündem konularından biri haline gelen Uber, şu ana kadar Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da hizmet veriyordu. Resmi Twitter hesabından yeni bir açıklamada bulunan Uber Türkiye, bugünden itibaren olmak üzere Ankara’daki kullanıcıların da UberTaksi’yi kullanabileceklerini duyurdu. Aslına bakacak olursak Uber, Türkiye’ye 2014 yılından bugüne kadar onaylı ve aralıklı bir şekilde de olsa hizmet veriyordu. Ancak bugüne kadar Uber’in VIP taşımacılık hizmetinden sadece İstanbullular faydalanabiliyordu. Bugünden itibaren ise Ankara’da hizmet vermeye başlayan Uber, Ankaralıların UberTaksi üzerinden sarı taksi çağırmasını mümkün hale getirdi. 

Uber, Ankara’daki kullanıcılarına bir yolculukta 40 TL indirim sunuyor

Paylaşılan bilgilere göre Ankara’daki Uber Kullanıcıları, “MERHABAANKARA” kodunu kullanarak mart ve nisan ayları boyunca Ankara’da gerçekleştirecekleri bir yolculukta 40 TL’ye kadar indirimden faydalanabilirler. 

Uber Türkiye, promosyon kodunun kullanımıyla ilgili olarak gelen “Promosyon kodunu nakit mi kullanıyorsunuz kredi kartı ile mi? Sorusunu ise “Promosyonlar, kampanya koşullarına uygun olarak bir sonraki yolculuğunuzda otomatik olarak uygulanacaktı” şeklinde yanıt verdi. 

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı