Trend

Uber, Türkiye’ye yeniden Geliyor

Uber’in Türkiye’deki erişim engeli hakkındaki davada yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf mahkemesi, Uber’e verilen erişim engelini haksız bularak kararı bozdu. Uber sözcüsü de erişim engeli kararının bozulduğunu doğrulayarak Uber’in tekrar Türkiye’de hizmet vereceğini açıkladı. 

2019 yılında Türkiye’de en fazla konuşulan konu olan Uberdi. Dünyanın hemen hemen her bölgesinde hizmet veren ve Türkiye’de sarı taksilere rakip olarak görülen Uber, Türkiye’de erişim engeline takılmıştı. Vatandaşların memnuniyetine rağmen alınan bu karar sonrası sarı taksi sahipleri sevinirken vatandaşlar alınan bu karara tepki göstermişti. Ancak Uber’in erişim engeli hakkında yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf mahkemesi, Uber’e getirilen erişim engelini haksız bularak bu kararı bozdu. Bu da Uber’in tekrar Türkiye’de tekrardan hizmet vereceği anlamına geliyor. 

Lüks araçlar ile hizmet veren Uber, vatandaşların rahat biz ulaşım imkânı sağladığı için daha çok tercih edilmeye başlanmıştı. Vatandaşların sarı taksileri tercih etmek yerine Uber’in konforlu araçlarını tercih ettikleri için harekete geçen taksiciler derneği, Uber’e dava açmıştı. Zorlu geçen dava süresi sonucunda Uber’e erişim engeli getirilerek sarı taksilere rakip olan Uber erişim engeline takılmıştı. Lakin bu erişim engeli şimdilik kalkmış durumda. 

Uber; Türkiye’ye Bağlıyız

Uber’in erişim engeli kararının bozulmasından sonra açıklama yapan Uber sözcüsü, Türkiye’ye güvendiklerini ve bağlılıklarını sürdürdüklerini dile getirdi. Alınan bu kararı memnuniyetle karşılayan sözcü, Türkiye’de hizmet vermenin mahkeme tarafından da teyit edildiği için çok mutlu olduğunu ifade etti. Uber sözcüsü, başta İstanbul olmak üzere başka şehirlerde de hizmet vermeye başlayacak. 

İstanbul, Uber için çok önemli bir yere sahip. 2014 yılından beri İstanbul’da hizmet veren Uber, erişim engeli gelene kadar 4,5 milyondan fazla vatandaşa hizmet vermişti. Erişim engelinden sonra 14 bin 500 şoför Uber ile anlaşarak hizmet vermeye başlamıştı. Ayrıca erişim engelinden sonra kredi çekerek VIO araç alan bazı şoförler alınan bu karara büyük tepki göstermişti. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı