Trend

UEFA Deli Mi Ne? ve Arkadaşlarına Dava Açtı

UEFA 14 Ağustos 2019 yılında oynanan süper kupa finalinde sahaya atlayan ‘Deli mi Ne?’ ve 3 arkadaşı hakkında dava açtı. Yeni hazırlanan iddianameye göre toplamda 4 kişiye 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi. 

14 Ağustos 2019 yılında Vodafone Park’ta Liverpool ve Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa filan maçın 14. dakikasına saha atlayan, Youtube’ta ‘Deli mi Ne?’ olarak tanınan Ali Abdülselam Yılmaz ve üç arkadaşına UEFA tarafından hapis cezası istendi. Sahaya atladıktan sonra Ali Abdülselam ve yanında bulunan Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman ve Y.Y polis tarafından gözaltına alınmıştı. İfadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen bu grup hakkında mahkeme kararı da belirlenmişti.  

Yeni iddianame:

İfadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen ‘Deli mi Ne?’ ve arkadaşları nöbetçi hâkimlik, savcılığın belirlediği talep doğrultusunda göz altına alınan grubu adli kontrol şartı ile serbest bırakmıştı. Ayrıca bu beş kişiye “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önlenmesine dair yasa kapsamında Spor Müsabakalarından Seyirden Mencezası verilmişti. Bugün konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 14 Ağustos 2019’da saha atlayan gruba 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu yeni bir iddianame hazırlayarak Ali Abdülselam Yılmaz’ın, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’unyasak alanlara girme’ maddesi gereği 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası almasını istedi. 

Ayrıca Süper Kupa Finali’nde sahaya atlayan Ali Abdülselam Yılmaz’ı sahaya atladığı esnada kayıt altına alan 3 arkadaşına da ‘yasak alanlara girme’ suçuna iştirakten her birine 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Ayrıca bir şüpheliye ise takipsizlik kararı verildi. Yeni hazırlanan iddianameye göre 4 kişi ilerleyen zamanlarda İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlayacak.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı