Trend

Video Konferans Uygulamaları İçin Oyun Platformu

Ziago, arkadaşlarınızla hem oyun oynayabileceğiniz hem de video konferans gerçekleştirebileceğiniz bir uygulama. 

COVID-19 salgını sebebiyle en çok talep gören uygulamalardan biri haline gelen video konferans uygulamaları arkadaş toplantıları, kurumsal kullanım ve partiler içinde de aktif olarak kullanılmaya başlandı. COVID-19 salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle hem sokağa çıkma yasaklarının olması hem de sosyal mesafeyi korumak amacıyla sıklıkla tercih edilen video konferans uygulamaları, yaratıcılığımızı da aynı oranda geliştirdi. Daha önce aklımıza gelmeyen ve mesafelere rağmen oynanabilen oyunlar salgın döneminde sıklıkla karşımıza çıktı. Ziago ise bu uygulamalar arasından sadece bir tanesi. 

Birbirinden farklı oyunlar bir arada

Ziago ile oyun oynamak için video konferans uygulamasını entegre etmenize gerek duyulmuyor. Ziago uygulaması, ailelerin de rahatlıkla oynayabileceği Family Friendly Games ve daha çok +18 yaş grubuna hitap eden Drinking Games kategorilerinden oluşuyor.

Ziago uygulaması içerisinde Taboo, Ben Kimim gibi oyunları bulabilir ve oyun odası oluşturabilirsiniz. Oyun odası oluşturabilmek için Ziago web sitesine gidip oynayacağınız oyunun alt kısmında bulunan “host a game” butonuna tıklamanız yeterli. Kendinize ait bir ismi oluşturduktan sonra size özel olarak bir link oluşuyor ve bilgisayarınızın başında sizinle video konferans gerçekleştiren arkadaşınızla o linki paylaşmanız gerekiyor. En az 3 kişi online olduktan sonra oyun otomatik olarak başlıyor. COVID-19 salgını sebebiyle birbirinden uzak kalan arkadaş gruplarının keyifli dakikalar geçirebileceği bu uygulamanın kullanım kolaylığı, sade bir ara yüzü ile ön plana çıkıyor. Tek olumsuz yanı ise sadece İngilizce dil desteğine sahip olması. Bu nedenle uygulamayı kullanıyorsanız arkadaş grubunuzdan en az bir tanesinin İngilizce bilmesi gerekli. 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı