Teknoloji

Volkswagen Elektrikli Otomobiller İçin Otonom Robot Geliştirdi

Volkswagen, sadece elektrikli otomobil park yerlerini geçmişte bırakabilecek tekerlekler üzerinde otonom bir şarj istasyonu yarattı. Park yapılarında güler yüzlü robotlar kullanmak, her noktayı bir şarj noktasına dönüştürmeyi vaat ediyor.


V2X teknolojisi, şarj altyapısını doğrudan araca getirmeyi mümkün kılar. Park ettikten sonra, sürücüler şarj robotunu bir akıllı telefon uygulaması veya otomobilin dokunmatik ekranı aracılığıyla çağırır. Robot, şarj ihtiyacı olan aracın tam olarak nerede olduğunu ve pil takımını doldurmak için ne kadar elektrik gerektiğini bilerek uyanır.


Önemli Teknik Özellikler
Bütün bu dizi insan müdahalesi olmadan gerçekleşir. Robot, arabayı bağımsız olarak bulmasını ve park edilmiş veya hareket halinde olsun, diğer araçlara çarpmadan bir garajın etrafında dolaşmasını sağlayan kameralar, lazer tarayıcılar ve ultrasonik sensörlerle donatılmıştır.
Akü vagonları (küçük römorklar şeklinde şekillendirilmiş) 25 kilowatt saat kapasiteye sahiptir ve 50 kilowatt’a kadar DC hızlı şarj etme kapasitesine sahiptir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı