Trend

Volvo CEO’su: COVID-19 Elektrikli Araçlara Yönelimi Hızlandıracak

Volvo CEO’su Hakan Samuelsson, COVID-19 salgınının sona ermesinden sonra otomotiv dünyasının büyük bir değişim içerisine gireceğini belirtti ve bu değişim ile birlikte elektrikli otomobillere tercihin daha fazla artacağını öne sürdü.

COVID-19 salgını sona erdikten sonra COVID-19 salgını öncesi ve sonrası aynı olmayacak. Salgın ile birlikte yeni edindiğimiz alışkanlıklar salgının sona ermesinden sonra da hayatımızda olmaya devam edecek. Volvo CEO’su Hakan Samuelsson, salgın sonrası alışkanlıkları değişen insanlarda ilk değişimlerden birinin otomobil tercihlerinde olacağını söyledi ve elektrikli otomobillere geçişin hızlı şekilde gerçekleşebileceğini açıkladı. 

COVID-19 Sonrası Elektrikli Otomobiller Tercih Edilecek

COVID-19 salgını başlamadan önce elektrikli otomobillere geçiş başlamıştı. Lakin hala en çok paya sahip olan araçlar ise içten yanmalı motorlara sahip olan araçlar. Samuelsson, salgın öncesi devam eden elektrikli araçlara geçiş talebinin salgından sonra da hızlı bir şekilde artacağını söyledi.

Hakan Samuelsson: “Birkaç ay sonra salgının bittiğini varsayarsak, insanlar artık dizel otomobiller almak için showroomlara tekrar geri dönecek. Bu insanlar artık elektrikli araç istediklerini daha fazla dile getirecek.”

Ayrıca COVID-19 sonrası hükümetlerin otomotiv üreticilerini destekleyeceğini ve bu üreticilerin yeni teknolojilere sahip elektrikli araç üreteceklerini söyledi. Samuelsson, artık özel araçların pratik olmaktan çıkmış durumda olduğunu ve  salgın sonrası uygun fiyatlar ile araç aboneliğinin daha aktif olabileceğini belirtti. Bunun yanında salgın ile birlikte insanların alışveriş kültürünün değiştiğini ve salgın sonrasında e-ticarette araçların satın alınabilir hale geleceğini de ekledi.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı