Finans

Wall Street Analistlerinden iPhone 12 Satış Tahmini

Finans dünyasında 2020’yi oldukça başarılı bir şekilde geçiren Apple, iPhone 12 satışlarında da bir ilke imza atacak gibi duruyor. Birçok Wall Street analisti, iPhone 12 satışlarının ilk kez 100 milyar doları aşacağını tahmin ediyor. 

Apple, 5G destekli ilk telefonu iPhone 12 serisini geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunmuştu. Görünüşe göre 5G’li iPhone 12 serisi Apple’ın satışlar tarafından da yüzleri güldürüyor. Bazı Wall Street analistleri, Apple’ın yılın son çeyreğinin raporunda ilk kez 100 milyar dolar sınırını aşmış olabileceğini dile getirdi. 

iPhone 12 satışları 100 milyar doları aştı

27 analistin Yahoo Finance’deki tahminleri, Apple satış gelirinin 102,76 milyar dolara ulaştığı yönünde. Hatta bazı analistlere göre Apple’ın 102 milyar doları geçtiğini ve 110,21 dolar gelire ulaştığını tahmin ediyor.

Research Snipers’ta yer alan habere göre Apple, 102,76 milyar dolarlık gelire ulaştıysa yılın son çeyreğinde elde ettiği gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre % 16 artış gösterdiği anlamına geliyor. Şirket, yılın son çeyreğiyle ilgili raporu ise Çarşamba günü yayınlayacak

ABD merkezli bir yatırım bankası olan Morgan Stanley, yayınladığı son iki raporunda Apple’ın bu çeyrekteki gelirinin rekor seviyeye ulaşacağını belirtmişti. Yatırım bankası, aynı zamanda Apple’dan daha fazla hisse de satın almıştı.

Apple, 2020 yılını finans dünyasında oldukça başarılı bir şekilde geçirerek kapatmıştı. Şirketin değeri Ocak 2020’de 77 dolar seviyelerindeyken Aralık 2020’de ise 133 dolar seviyelerine gelerek %88’lik değer artışı gerçekleştirdi. Yahoo Finance verilerine göre Apple’ın toplam piyasa değeri de 2,3 trilyol dolar değerinde.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı