Trend

Warner Bros’un 2023’te Yenileyeceği Logosu Gösterildi

Dünyanın en ikonik film stüdyolarından biri olan Warner Bros, klasik ve bir o kadar da göz kamaştıran logosunu değiştirme kararı aldı. Pentagram isimli bir şirketin tasarlamış olduğu logo, önceki tasarımına göre oldukça sade ve modern bir görünüme sahip.

Sinema sektörünün en önemli isimlerinden Warner Bros, uzun yıllardır kullanmaya devam ettiği logosunu değiştirme kararı aldı. Pentagram isimli bir şirket tarafından tasarlanan yeni logo, Warner Bros’un 100.yıl şerefine, 2023 yılında kullanılmaya başlanacak. 

Logo değişikliği 2019 yılında belli olmuş ancak logonun sadece dış hatları göz önüne serilmişti. Geçtiğimiz günlerde Warner Bros’un yapımcılığını üstlendiği Locked  Down filminin fragmanında, yeni logo ilk defa tüm hatlarıyla ortaya çıktı.

Yeni logo, eskisine göre sade ve şık bir tasarıma sahip

Warner Bros, logo değişikliğine gitmek için uzun süredir uğraş veriyordu. Son 15 yılda yaklaşık 200 farklı logo tasarlandı ve bunlardan sadece 12 tanesi resmi olarak onay alabildi. Warner Bros, Pentagram isimli tasarım şirketinin çizmiş olduğu logoyla devam etme kararı alarak, görsel kimliğini 2023 yılında tamamen değiştirmek için hazırlıklar yapıyor.

Tasarlanan yeni logo eskisine göre şık ve daha sade çizgi ve renklere sahip. Bir zamanlar oldukça şaşalı bir görünüme sahip olan logonun sadeleştirilmesi, birçok sinemasever tarafından oldukça beğeni topladı. Kullanıcılar Twitter üzerinden şu tarzda yorumlarda bulundu; “Yeni logoya alışmak biraz zaman alacak ancak tasarımın son derece modern ve şık gözüktüğünü söyleyebilirim.”

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı