Trend

WhatsApp, Video Sesini Kapatma Özelliğini Yayınladı

WhatsApp, 1 aydır test edilen video ses kapatma özelliğini Andoid telefonlar için yayınladı. iOS kullanıcılarının bu özelliğe kavuşması için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

WhatsApp, 1 aydır Andoid Beta sürümünde görülen video sesini kapatma özelliğini Andoid kullanıcıları için yayınladı. Yeni gelen özellikle birlikte WhatsApp kullanıcıları, karşı tarafa bir video gönderirken videonun sesini kapatabilecek. İster WhatsApp’ın kendi kamera uygulaması üzerinden video kaydedin, isterseniz galerinizde yer alan bir videoyu göndermeye çalışın, video düzenleme ekranının sol üst köşesinde yer alan sessiz simgesine dokunarak videonun sesini kapatabilirsiniz. 

Anlık olarak çekilen bazı videolarda ses kalitesi düşük ya da çok fazla arka plan gürültüsü yer alabilir. WhatsApp, videonun sesini kapatma özelliğiyle kullanıcıların gürültüleri karşı tarafa iletmesinin önüne geçiyor. WhatsApp, video sesini kapatma özelliğini şimdilik sadece Android kullanıcıları için yayınladı. Ancak güncelleme kullanıcılara kademeli olarak ulaştığı için bazı kullanıcılar bu özelliği almamış olabilir. 

Android akıllı telefona sahip olan kullanıcılar, Play Store üzerinden uygulamayı v2.21.3.19 sürümüne güncelleyerek özelliği kullanmaya başlayabilir.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı