Teknoloji

Whatsapp’tan Aynı Anda 8 Kişi İle Görüntülü Konuşabilme Özelliği

Son zamanların en çok kullanılan ve iletişimin sürekli olarak yapıldığı Whatsapp oldukça popüler bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştır. Bu uygulama özellikle online olarak sevdiklerimiz ve ailemiz arasında görüntülü sohbetler ve yazışmalara yer veriyor. İnternetin de aktif olarak kullanılması özellikle Korona virüs salgının artması ile oldukça çoğalmaya başlamıştır. Evden çıkmanın yasak olması ve insanların birbirlerine uzak kalması oldukça zor.

Bu sürecin biraz olsun unutulması ve insanların birbirlerini aynı anda görmesi adına Whatsapp insanlara görüntülü konuşma döneminde yeni bir özellik sunuyor. WA Betalnfo haber kaynağı bu özelliğin ilerleyen zamanlarda başlatılacağını söylüyor. Whatsapp her zaman kullanıcı odaklı ve iletişimi kesintisiz olarak kullanıcılara sunmayı başarmış bir online uygulamadır.

Whatsapp İle Özgürce Konuşun

Whatsapp oldukça popüler ve  bir konuşma uygulaması olmuştur. Dünyada birçok konuşma platformu vardır. Tabi ki Whatsapp ilk sırada yer almayı başarmıştır. Görüntülü konuşma Whatsapp üzerinden grup içinde 4 kişi ile yapılıyordu. Yenilenen uygulama ile artık 8 kişi ile yapılabilecek. Bu yenilik insanlar tarafından oldukça beğenilmiş ve bir an önce hayata geçirilmesi beklenmektedir.

Ayrıca Whatsapp dışında bilinen Houseparty ve Google Duo aynı şekilde grup konuşmalarını yapmaktadır. Ancak Whatsapp kadar aktif olan uygulamalar değildir. Akıllı telefon kullanan herkesi ilgilendiren Whatsapp uygulaması yakın zamanda sizlerin de kullanımına dahil olmayı başaracaktır.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı