Trend

Wuhan’da Hastanelerde COVID-19 Hastası Kalmadı

Wuhan’da ortaya çıkan COVID-19 salgınında, 26 Nisan’da yapılan son dakika açıklamasına göre Wuhan hastanelerinde COVID-19 nedeniyle yatan hiçbir hasta bulunmuyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nda görevli Mi Feng, 26 Nisan itibari ile hastanelerdeki COVID-19 hastalarının hepsinin tedavi edilerek evlerine gönderildiğini açıkladı.

2019 yılının son ayında ortaya çıkan bu salgın, tüm dünyayı etkisi altına almış ve Dünya üzerindeki bütün ülkelerde görülmüştü. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere İspanya, İtalya ve İngiltere gibi birçok Avrupa ülkesi COVID-19 salgınında ölümlerin en çok görüldüğü ülkeler. Bütün dünya COVID-19 salgını ile baş etmeye çalışırken virüsün başladığı yer olan Wuhan ve Çin Halk Cumhuriyeti açıklamalarda bulunarak, hastalığı kontrol atlına aldıklarını duyurarak hayatın normalleşmeye döndüğünü açıkladılar. Bugün yapılan son dakika açıklaması ile birlikte Wuhan kentinde COVID-19 hastasının kalmadığını belirttiler.

Wuhan Şehrindeki Hastanelerde COVID-19 Hastası Kalmadı

 

Mi Feng bugün yaptığı basın toplantısında COVID-19’un çıkış noktası olan Wuhan’da bugünden itibaren hastanelerde COVID-19 salgınına yakalanan hiçbir hastanın kalmadığını açıkladı. Kentteki hastanelerde salgına yakalanan tüm hastaların tedavi edilerek evlerine gönderildiğini söyledi. Hastalığın çıktığı şehirde tek bir hasta dahi kalmadı.

Mi Feng açıklamalarına devam ederek ‘ Wuhan’da görevli doktorlar ve tüm ülkeden gelen doktorların yardımları ile 26 Nisan 2020 tarihi itibari ile Wuhan kentindeki bütün hastanelerde tedavi gören COVID-19 hastaları tedavi edilerek hasta sayısını 0’a getirdik.’ Dedi.

Mi Feng basın toplantısında açıklama yaparken Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerindeki ölümler tüm hızı ile devam ediyor. Dünya genelinde COVID-19 virüsüne yakalanan hasta sayısı 2 milyonu aşmış durumda. Ölüm oranları ise her gün hızla yükselerek 200.000’i geçti.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı