Trend

Wuhan’da Yeni COVID-19 Vakaları Ortaya Çıktı

Çin’in Wuhan kentinde hastalığı yenenlerde tekrar COVID-19 görülmeye başladı. Wuhan kentindeki doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre COVID-19 salgınını yenen hastaların %10’unda hastalık tekrar görülmeye başlandı.

Yapılan açıklamaya göre Wuhan kentinde COVID-19 salgınında iyileşen hastalar üzerinde tekrar test yapıldı. Bu test sonuçlarına göre iyileşen hastaların test sonuçlarında tekrar korona virüsü semptomları görüldü. 

Çin Halk Cumhuriyeti resmi televizyon kanallarından aktarılan haberlere göre, COVID-19 salgınının ilk tanısının konduğu hastane olan Tongji Hastanesi’nde salgın tedavisini tamamlayan 145 hastanın 5’inde yapılan testler pozitif çıktı. Ayrıca Tongji Hastanesi’nde tekrar COVID-19 salgınına yakalanma riski %3 iken, Wuhan şehrindeki diğer hastanelerde COVID-19 salgınına yakalanma riski %10’lara çıktı.

Tongji Hastanesi başhekimi Wang Wei, “COVID-19 salgınına yakalanan hastaların yeni kişilerden mi enfekte olduklarına yoksa taburcu edildikten sonra tekrar mı hasta olduklarına dair kesinleşmiş bir sonuç yok” açıklamasını yaptı.

Wang Wei, COVID-19 salgınında tedavi sürecini tamamlayan hastalarda tekrar test yapıldığında test sonuçları negatif olan hasta sayısının oranını ise %80 – %90 olarak açıkladı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı