Teknoloji

Xiaomi Akıllı Maske Üretiyor

Yüz maskesi, kullanıcıları hava kirliliği gibi çevresel sorunlardan ve virüslerden etkilenmekten korumak için talep görmektedir. Şu anda Çin’de corona virüs salgını nedeniyle daha fazla talep görüyor. Xiaomi zaten kendi ülkesinde yüz maskeleri satıyor olsa da, şirket şimdi ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO) yeni “akıllı maskeler” için bir patent aldı.


Patent açıklaması, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan akıllı maskesinin, maske üzerindeki sensörlerin topladığı tüm verileri hesaplamak için işlemci için bir hesaplama birimi ile geleceğini ortaya koyuyor.


Sağlık Açısından Veriler Depolanıyor
Toplanan veriler, depolama modülü kullanılarak maskede saklanır ve bağlantı modülü sayesinde diğer cihazlara da aktarılabilir. Ayrıca, maskenin kullanıcının hareket edip etmediğini veya sabit bir pozisyonda olup olmadığını belirlemesine yardımcı olacak ivmeölçerler ve jiroskoplar gibi sensörlerle birlikte gelir. Xiaomi akıllı maskesindeki sensörler, toplam aşınma süresi, kirlilik emilimi, nefes hacmi, nefes sayıları gibi verileri kaydedecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı