Trend

Xiaomi, Avcılar Fabrikası İçin Bir İş İlanı Yayınladı

Çinli teknoloji firması Xiaomi, İstanbul Avcılar’daki fabrikası için yeni bir iş ilanı yayınladı. Bu iş ilanına göre firma toplamda 24 kişilik bir ekibi işe alacak.

Son dönemlerde pek çok teknoloji firması ülkemize yatırım yapmaya başladı. Özellikle akıllı telefon üreticilerinin geçtiğimiz yıldan bu yana Türkiye’ye ilgisi olduğunu görmek mümkün. Bu yatırımlar, haliyle istihdam olarak ülkemize de fayda sağlıyor. Çinli telefon firması Xiaomi de ülkemize yatırım yapan şirketler arasında yer alıyor. Xiaomi’nin Türkiye yöneticisi İrfan Öztürk’ün de LinkedIn hesabından paylaştığı ilana göre toplamda 24 kişiye iş imkânı sağlanacak.

Gençler için önemli iş fırsatı

İrfan Öztürk’ün paylaşımında “Salcomp firması ile ortak açacağımız Cep Telefonu üretim fabrikasında, Xiaomi telefonlarının üretiminde yardımcı olacak arkadaşlar aranıyor.

Özellikle yeni mezun veya bir kaç sene deneyimli arkadaşlar için harika bir fırsat olacaktır. Bu yıl neredeyse bütün markalar Cep Telefonu üretimini ülkemize de almaya başladılar ve ülkemizde yepyeni bir sektörün kuruluşuna şahit oluyor. Bence çok güzel bir alan olacak. Fabrika konumu: Avcılar” ifadeleri yer aldı. Ayrıca toplamda 24 kişiyi işe alacaklarını da belirtti. Alım yapacak pozisyonları test mühendisi ve mühendislik teknikleri olarak belirtildi. Çalışma dilinin İngilizce olacağı da belirtilirken CV’lerin de İngilizce olarak gönderilmesi istendi.

Xiaomi de Türkiye’de üretim yapacak

Firmanın tesislerinde çeşitli mühendislik çalışmaları da yapılacağı, sadece montaj hatlarının bulunmayacağı, zaman içerisinde başta anakart üretimi olmak üzere bütün süreçlerin bu fabrikada gerçekleştirileceği ifade edildi. Öte yandan henüz bir maaş bilgisi bulunmuyor. Böylece Xiaomi yakın zamanda açtığı iş ilanlarına da bir yenisini daha eklemiş oldu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı