Trend

Xiaomi’den Tik Tok Benzeri Uygulama

Xiaomi, Mi Video adlı altında kullanıcılarına sunduğu uygulamasında 30 saniyelik kısa videoları izlemek adına faaliyetlerini sürdürüyor. Bu program için Firework ile ortak çalışan Xiaomi, kullanıcıların farklı kategorilerde kısa videolar izlemelerine olanak vermeye hazırlanıyor.

Tik Tok uygulamasının başarıyı yakalamasının ardından Çin teknoloji firması Xİaomi de bu sektörde yer almaya karar verdi. Firework video platformuyla ortak bir uygulama geliştirmek üzere adım attıklarını duyurdu.

Tarafların anlaşması doğrultusunda Firework’un 38 kategoride var olan 30 saniyelik videoları Mi Video çatısı altında gösterime girecek. Firework’un geçen sene böyle bir uygulamayı devreye soktuğu bilinse de sektörde daha da öne çıkmak için Xİaomi ile işbirliğine gittiği söylendi.

Firework CEO’su Sunil Nair, Tik Tok uygulamasından farklı bir program hedeflediklerini ifade etti. Videoları 12’den fazla iş ortağıyla paylaşarak, başka uygulamalarda videoların yer aldığını söylediklerinden bahsetti.

Xiaomi, Mi Video uygulamasını ilk olarak 2018 yılında Hindistan’da yayınladı. Aynı zamanda SonyLIV, Hungama Play, Voot, AltBalaji, Zee5 ve Viu gibi platformlarla da ortak hareket etmişti. Xiaomi telefon kullanıcıları bu video uygulaması dahilinde tüm akış servisinden yararlanabiliyor. Ancak diğer Android telefonlarda sadece video oynatmak için tercih ediliyor.

Firework ve Mi Video kullanıcıları Hintçe, Rusça ve Endonezyaca gibi çeşitli dillere uygun olarak kullanıma sunulacaktır. Bu video uygulamasında mini dizilere de yakın zamanda yer verilecek.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı