Trend

Xiaomi’nin CEO’su, Favori Akıllı Telefonlarını Açıkladı

Xİaomi CEO’su Lei Jun, son açıklamasında yeni Xiaomi telefon modellerinden bahsetmek yerine favorisi olan akıllı telefonları ve özelliklerini açıkladı. Elbette tahmin edilebileceği gibi Xiaomi’nin CEO’su favori telefon modellerini Xiaomi telefon modelleri oluşturuyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni bir ürün tanıtmak yerine favorisi olan üç telefon modellerini ve özelliklerini takipçileriyle paylaştı. Tahmin edilebileceği gibi favori telefon modelleri Xiaomi marka telefon modelleri oldu. Lei Jun, geçmiş dönemlerden günümüze kadar favori akıllı telefon modellerini açıklayarak rakiplerinin önüne geçmesini sağlayan telefonların özelliklerini açıkladı. 

Xiaomi CEO’sunun en sevdiği telefonların başında Mi Mix 2 geliyor. Mi Mix 2’nin favori telefon modeli olduğunu ifade eden Lei Jun, telefonun seramik bir gövdeye sahip olduğunu ve dünyanın ilk seramik tasarım kullanılan telefon olduğunu vurguladı. Lei Jun, en sevdiği telefon modeli olmasının bir diğer sebebinin ise üretim süreci olduğunu belirtti. Xiaomi Mi Mix 2’nin yekpare gövde tasarımındaki her seramik parçasının 7 gün boyunca 1400 derece santigratta sinterlenmesi gerektiğini ve bazı süreçlerden geçtiğini açıklayan CEO, bu işlem sayesinde seramik gövde yüzeyinde bulunan gözenekleri küçülttüğünü ve yoğunluğun artmasını sağladığını dile getirdi. 

Xiaomi CEO’sunun ikinci favori telefon modeli ise Xiaomi Mi 6 Bright Silver Discovery Edition. Mi 6’nın vakum kaplama bir cam arka panele sahip olduğunu ve panelin ayna olarak kullanılabileceğini belirtti. Lei Jun’a göre parlak paslanmaz çelik çerçeve telefona mükemmel bir görüntü sağlıyor. 

Lei Jun’un üçüncü favori telefon modeli ise Mi 10 Pro, Xiaomi’nin ilk kez Mi 10 Pro ile maliyeti azaltmaya odaklanmadığını ve bunun yerine üst seviye akıllı telefon arayanlar için deneyim sağlamayı odaklandığını sözlerine ekledi. 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı