Finans

Yapay Zekaya Sahip Yerli Robo Danışman: Akıllı Param

Smart Advice Finansal Teknolojiler şirketi yapay zekaya sahip bir yerli robo danışman üretti. Robo danışman Akıllı Param olarak isimlendirildi.

QNBEYOND tarafından düzenlenen en iyi girişim yarışmasında, Akıllı Param en iyi 11 girişim arasında yer almıştı. Özellikle bireysel emeklilik alanında gelişmeler sağlayan Fintech girişimi, AkıllıBES’i de geliştiren şirket şimdi karşımıza Akıllı Param ile çıkıyor. Yapay zeka desteği ile çalışan bu sistem yerli olması ile birlikte Türk banka ve şirketlerin özellikle dikkatini çekmiş durumda. Smart Advice Finansal şirketi, 6 kişi tarafından yönetiliyor. Şirketin kurucuları ise Abdurrahman Beşinci ve Onur Yurtsever.

Akıllı Param limit sınırı olmadan ve komisyon almadan her müşteriye özel dijital yatırım danışmanlığı sağlıyor. Tamamen müşterilere özel çalışan Akıllı Param, farklı müşterilere farklı dijital yatırım fikirleri vererek, yapay zekâ sayesinde kendini geliştirerek ve yenileyerek etkili bir çalışma sistemi yönetiyor.

Akıllı Param çalışma sistemi hakkında örnek vermek gerekirse, bir yazılımcı nasıl yeni programlar çıktığı zaman o program hakkında gerekli çalışmaları ve bilgi seviyesini genişletiyorsa Akıllı Param danışmanı da yatırım konusunda yapay zeka desteği sayesinde yeni bilgiler öğrenerek her müşteriye özel olarak dijital yatırım alanında danışmanlık yapıyor ve sürekli öğrenmeye açık.

Akıllı Param’ın çalıştığı finansal kurumlar;

  • Türkiye İş Bankası
  • Allianz
  • NN Hayat ve Emeklilik

Akıllı Param yurt dışında birçok rakibi olsa da öne çıkan özellikleri sayesinde onların önüne geçmeyi başarıyor. Bu özelliklerin en önemlisi ise müşteri odaklı hizmet vererek tamamen bir şablon üzerinden değil de her müşteriye farklı danışmanlıklar gösteriyor.

Akıllı Param özellikleri ise;

  • Özgün Finansal Model
  • Yapay zeka destekli derin öğrenme
  • Geliştirilmiş bir yapay zeka
  • Yatırımcı davranışları ve psikolojik testleri

Akıllı Param kurumlar üzerinde çalışıyor ve bu sayede kurumsal müşteriler üzerinden hizmet veriyor. Aylık sabit bir lisans ücreti alınan ve müşteri sayısı arttıkça ek ücret alınan bir ücretlendirme sistemi mevcut. Türkiye genelinde geniş bir çalışma hizmeti verdikten sonra yurt dışına da satması planlanan Akıllı Param’ın ‘Derin Öğrenme’ üzerine Ar-Ge çalışmaları başlatarak başarılı sonuçlar elde etmesi bekleniyor.

Etiketler

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı