Trend

Yeni Tesla Model S’de ‘The Witcher 3’ Oynanabilecek

Elon Musk ve Tesla ekibi, Tesla Model S’i yeni konsollarla yarışabilecek seviyede bir yerleşik oyun donanımını yeniden tasarladı. Elon Musk’ın açıklamasına göre Tesla Model S’de ‘The Witcher 3’ oynanabilecek.

Bugün tanıtılan Tesla Model S; yeni iç dizaynı, kelebek tasarımını andıran yeni direksiyonu ve menzilinde gerçekleştirilen artışla büyük ilgi görmüştü. Ancak Elon Musk tarafından aktarılan bilgiye göre yeni Tesla Model S’in ‘daha keyifli bir oyun deneyimi’ sunacak yeni meziyetlerini ortaya çıkardı.

Tesla otomobile sahip sürücüleri, canları her sıkıldığında koltuklarında otururken oyun oynayarak sıkıntılarını gideriyor. TeslAtari ismi verilen araç içi oyun sisteminde ilk olarak klasik hale gelmiş atari oyunlarıyla başlayan bu serüvende yeni Tesla Model S ile gelinen son noktada sürücüler, yeni nesil konsollarda oynanabilen oyunları Tesla Model S’te de oynayabilecek. Gelen bilgilere göre yenilenen Tesla Model S, yeni nesil oyun konsolları ile yarışacak bir donanım ile gelecek. Yatak haline gelebilen ve çözünürlüğü 1900*1200’den 220*1300’e çıkarılan multimedya ekranıyla sürücüler araç içerisinde pek çok oyunu oynama imkânı bulacak. 

Elon Musk bu haberi verirken Twitter üzerinden ufak bir anket yapmayı tercih etti ve takipçilerine şu soruyu: Yeni Tesla Model S’inizde The Witcher oynamak ister misiniz?’ sordu. Musk bu soruya bir de dipnot ekledi; ‘Dizisini Netflix’te izleyebilirsiniz.’ Tabiki tahmin edebileceğiniz üzere ankette şuan için bunu deneyebilmek isteyen insanların sayısı oldukça fazla. 

Tesla Model S’de farklı pek çok oyunun da oynanabileceği düşünülüyor:

Gelen yeni ve güçlü donanım haberleriyle birlikte yeni Tesla Model S’te pek çok ‘yeni nesil’ oyunun oynanabileceği düşünülüyor. Ancak tabi ki bu ‘otonom araçta oyun keyfini deneyebilmek için öncelikle ortalama 80.000 dolarınızın olması gerekiyor.

 

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı