Trend

Yeni Zelanda Başbakanı Canlı Yayında Depreme Yakalandı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, canlı yayın sırasında röportaj verirken depreme yakalandı. 5.8 büyüklüğünde olan deprem karşısında soğukkanlı ve sakin tavırlar sergileyen Ardern, deprem olduğu esnada gülümseyerek röportajına devam etti.

Son yılların en gözde politikacıları arasında olan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, canlı yayında röportaj verirken depreme yakalandı ve soğukkanlılığını koruyarak sosyal medyanın gündemine oturdu. Yeni Zelanda’da yayın yapan Three on kanalında röportaj veren Jacinda Ardern, COVID-19 salgını hakkında soruları cevapladığı sırada deprem meydana geldi.

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’daki parlamento binasında olan Ardern, canlı yayın esnasında 5.8 büyüklüğünde deprem olmasına rağmen sakinliğini koruyarak röportajına devam etti. Sunucuya deprem olduğu esnada “Burada ufak bir deprem yaşıyoruz. Arkamda hareket eden nesneler görebilirsiniz” ifadelerine yer veren Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, iyi olduklarını söyledi. Sunucunun röportajı sonlandırmak istemesine rağmen teklifi geri çevirerek röportajına devam etti. Depremin 15 saniye sürdüğü ve merkez üssünün Wellington’ın 30 kilometre mesafede olan Lebin Kasabası olduğu bildirildi. Derinliği 37 kilometre olan depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı