Trend

Yerli Ambulans Çağırma Uygulaması İyileş

İzmir merkezli girişim Tuyar, dünya üzerinde bir ilk olarak özel ambulans çağırma uygulaması olan İyileş’i yayınladı. Uygulamada özel ambulansları değerlendirmek de mümkün.

Pek çok kişi bu dünyadaki en önemli şeyin sağlık olduğu konusunda hemfikir olacaktır. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlığın önemi bir kez daha ortaya çıktı. COVID-19 salgınından sonra insanlar daha dikkatli davranmaya başladı

Sağlık hizmetleri haliyle bu dönemde zaten dirsek temasında olduğu teknoloji ile daha da sıkı bağlar geliştirdi. Bu durumun bir örneği de genç girişimciler tarafından geliştirilen ve bir ilk olan İyileş uygulaması.

Dünyanın ilk özel ambulans çağırma servisi

İnsanların hayatlarında ambulansa çok fazla ihtiyacı olmaz. Olduğunda ise sıklıkla ciddi bir durum söz konusu oluyor. İyileş’in amacı da bu durumlarda ambulanslara en hızlı şekilde ulaşmayı sağlamak.

Bu uygulamada ambulansları puanlamak da mümkün gözüküyor. Gelen araçları hız, kalite, temizlik ve fiyata göre sıralamak da mümkün oluyor. Kredi kartıyla uygulama üzerinden ödeme yapmak ve daha önceden rezervasyon yaptırmak da İyileş’in özellikleri arasında yer alıyor. Yani ambulansla rutin kontrole götürülen bir hastanız varsa o noktada da kullanabiliyorsunuz.

Uygulamaya kayıtlı olan ambulanslar da çeşitli testlerle uygulama içerisinde yer alabiliyor. Belli kalite standardını aşmayı başaramayan araçlar uygulamaya dâhil edilmiyor. Zaten ekipmanı olmayan ya da hijyen sağlayamayan ambulans olmaz olsun da, böyle bir durumla karşılaşılmaması için azami özen gösterildiği ifade ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı