Trend

Yoozoo’nun CEO’su Lin QI, Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

Çin merkezli oyun şirketi olan Yoozoo’nun CEO’su Lin Qi, 39 yaşında zehirlenerek hayatını kaybetti. Lin Qi’nin zehirlenerek hayatını kaybetmesi sonucu cinayetten şüphelenen polis, soruşturma açtı. Şirkette görevli olan Xu Yao isimli bir şahıs şüpheli olarak gözaltına alındı.

Çin’in önemli oyun şirketleri arasında yer alan ve Game of Thrones: Winter is Coming oyunu ile dünya genelinde popüler hale gelen Yoozoo’nun kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Lin Qi, 39 yaşında zehirlenerek hayatını kaybetti. Lin Qi’nin cinayete kurban gittiğinden şüphelenen polis, aynı şirkette çalışan bir kişiyi cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldı. 

İki haftadır yoğun bakımdaydı

Bir içecek içtikten sonra kendini iyi hissetmeyerek rahatsızlaşan Lin Qi, hastaneye giderek yoğun bakıma alındı. 2 hafta süresince hastanede kalan ve daha sonra kalbi duran Lin Qi, Noel gecesi hayatını kaybetti.

Lin Qi’nin kanında zehir bulunmasının ardından, polis cinayetten şüphelendiği için soruşturma başlattı. Şangay polisi soruşturma hakkında herhangi bir açıklamada bulunmazken, yerel medyada Lin Qi’yi zehirleyen kişinin Yoozoo’da çalışan Xu Yoo isminde bir çalışan olduğuna dair iddialar ortaya atıldı.

Yoozoo, mali açıdan Çin için en önemli şirketler arasındaydı

Yoozoo, Çin’de en başarılı oyun şirketleri arasında ilk sırada görülüyordu. Şirketin kurucusu ve CEO’su olan Lin Qi’nin serveti ise 960 milyon Euro. Şirket son olarak HBO’da yayınlanan GoT dizisinin konusunu içeren Game of Thrones: Winter is COming isimli oyunu ile dünya genelinde çok büyük ses getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı