Trend

YouTube, TikTok’a Rakip Olacağı Shorts’u Beta Olarak Başlatıyor

YouTube’un, TikTok’a rakip olarak geliştirdiği Shorts özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Şirket, Shorts’un erken betasını bu hafta Hindistan’daki kullanıcılara açmaya başlayacak.

Çinli ByteDance firmasının kısa video paylaşma uygulaması TikTok‘un dünya genelinde gençlerin dikkatini çekmesi, popülerlik kazanması sonrası diğer teknoloji devleri de bu pastadan pay kapmak ve TikTok’a rakip olmak için sıraya girdi.

Bu konuda faaliyete geçen ilk şirket de tıpkı Snapchat’in Hikâyeler özelliğinde olduğu gibi Facebook oldu. Sosyal medya devi, Snapchat’in bir hayli popüler olan Hikâyeler özelliğini Instaram’a adapte etmişti. Şirket, Instagram Reels özelliğini de kullanıcılarına sundu. Benzer bir özelliği kullanıcılarına sunacak olan bir diğer teknoloji devi de Google.

YouTube Shorts, kullanıcıların mobil cihazlardan 15 saniyelik videolar çekmesini sağlayan bir özelliği. YouTube Shorts’ta birden çok video klip sıralanabiliyor, müzik ile kayıt yapılabiliyor ve video hızı üzerinde ayarlamalar yapılabiliyor. Ayrıca bir kronometre ve geri sayım da bulunuyor ki bu sayede kullanıcılar elleri serbest videolar çekebiliyor.

YouTube, ayrıca yaptığı açıklamada Shorts videolarını izlemeyi daha da kolay hale getireceklerini açıkladı. Şirket, TikTok ve Instagram Reels’e rakip olacağı YouTube Shorts özelliğinin erken betasını önümüzdeki birkaç gün içerisinde Hindistan’daki kullanıcılarına sunmaya başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı