Trend

YouTube’a Yeni Bir Özellik Geldi

YouTube, uzun süredir beklenen özelliği getirdi. Artık kullanıcılar video ve canlı yayınlarından uzunluğu 5 ile 60 saniye arasında değişen kısa videoları kırparak yayınlayabilecekler.

YouTube kullanıcıları, kısa süre sonra yeni bir özelliğe kavuşacak. Şimdilik test aşamasında olan ve sadece bazı hesapların kullanımına sulunan yeni ‘Clips’ özelliği sayesinde kullanıcılar canlı yayın ya da videoların kısa video kırparak düzenleyebilecek. Ayrıca düzenlediği bu videoları başka platformlarda da yayınlama imkânı bulabilecekler. Twitch kullanıcılarının bildiği ve tecrübeli olduğu bu özelliğin, test aşamasında elde edilebilecek geri dönüşler sonrasında tüm kullanıcılara sunulacak. Bu özellikle birlikte YouTube kullanıcıları bu kısa videoları istedikleri gibi düzenleyerek farklı sosyal medya platformlarında paylaşabilecekler. 

Bazı video içerikleri için özellik kullanım dışı bırakılacak:

Aktarılan ilk bilgilere göre özellikle çocuklar için üretilen videolarda, 8 saatten uzun canlı yayınlarda ve hala devam eden canlı yayınlarda kullanılamayacak. Ayrıca kısa videolar video üreticilerinin söz konusu içeriği kaldırması durumunda silinecek.

Düzenli olarak platformda yaptığı yenilik ve gelişmelerle birlikte çeşitliliği artırmak ve sosyal medya dinamiklerine en uygun hale getirmeyi amaçlayan YouTube, attığı bu adımla yeni bir amaç hedeflemiş gibi gözüküyor. Çünkü bu özellikle birlikte YouTube, platformunda yayınladığı videoların ön izlemesini oluşturacak ve yayıncılar kolay bir şekilde bu videoları sosyal medya hesaplarından paylaşarak daha fazla etkileşim almayı amaçlayacaklar.

YouTube Clips özelliğini kullanabilmek için videoda yer alan klip simgesine dokunarak karşınıza çıkacak olan ekranda kırpacağınız kısmı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra kırptığınız bu videoya başlık ekledikten sonra istediğiniz platformda paylaşabileceksiniz. Böylelikle farklı sosyal medya platformlarında daha fazla etkileşim yakalamış olacaksınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı