Listeler

YouTube’u Kandıran YouTuber, Elmas Play Butonu Aldı

1,3 milyon aboneye sahip bir YouTuber, YouTube’un eşleşme sistemini kandırarak 10 milyonluk kanallara verilen Elmas Play Butonu aldı. YouTuber, ödülünü(!) almak için başka bir YouTuber’dan da yardım aldı.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, 2012 yılından bu yana hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşan içerik üreticilerine ‘Play Butonu’ adında sembolik ödüller takdim ediyor.

100 bin aboneye ulaşan kanallara Gümüş, 1 milyon aboneye ulaşan kanallara Altın, 10 milyon aboneye ulaşan kanallara Elmas, 50 milyon aboneye ulaşan kanallara Yakut, 100 milyon aboneye ulaşan kanallara ‘Özel Play Butonu’ veriliyor.

1,3 milyon aboneye sahip YouTuber Jack Welch, normal şartlardan yalnızca Altın Play Butonu’na sahip olabiliyor. Ancak popüler içerik üretici, Society Award adlı sitenin bir açığını bularak 10 milyon aboneli bir kanala sahip olmadan Elmas Play Butonu elde etmeyi başardı.

Gümüş Play Butonu sipariş edebileceği bir sayfaya erişim sağlayan Welch, URL’de küçük bir değişiklik yaparak Elmas Play Butonu sipariş edebileceği sayfaya ulaşıyor.

YouTuber, Elmas Play Butonu sipariş etmeyi denediğinde site, Elmas Play Butonu gönderilecek kanalın adını soruyor ve YouTuber, kendi kanalının doğrulama kodunu KSI adlı 21,6 milyon aboneye sahip YouTube kanalının adıyla eşleştirmeyi deniyor.

Tarayıcıda Jack Welch’in YouTube kanalına giriş yapılmış olduğundan site söz konusu siparişi onaylamıyor ve YouTuber, bu noktada Mini Muka’dan yardım alıyor. Mini Muka, Jack Welch ile aynı adımları uyguluyor ve yine Welch’in kodunu KSI’nin ise kanal adını kullanıyor.

Site bu kez doğru eşleşmeyi sağlayamıyor ve Elmas Play Butonu’nun sepete ekleme işlemini onaylıyor. İlerleyen adımlarda ödeme işlemi ve başarılı bir şekilde gerçekleşiyor ve YouTuber, 3.000 dolar karşılığında Elmas Play Butonu’nun sahibi oluyor

Etiketler

Furkan Odabaşı

videographer & web developer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı