Trend

Yüz Yüze Eğitimle İlgili Tarihler Açıkladı

Akşam saatlerinde düzenlenen Kabine Toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 1 Mart tarihinden itibaren il bazında eğitime geçmek için çalışmalara başlandığını söyledi. 

Bugün akşam saatlerinde düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı sonra erdi. Milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren okulların açılış tarihi gibi konuların da tartışıldığı toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Erdoğan, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Okullar ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada “Kabinemizin bugünkü toplantısında değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde tekrar yaptık. Uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimin sınırlılığını dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Vaka sayılarının artması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilecek” ifadelerini kullandı.

Diğer sınıflara da değinen Erdoğan, 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında eğitim öğretimin 1 Mart’ta başlaması için hazırlıklara başlanacak” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da benzer şekilde eğitim öğretimin 15 Şubat’tan sonra başlamasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söylemişti.

‘Mikro uydu fırlatma tesisi kurma çalışmalarına başladık’

Konuşması boyunca birden fazla konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi uzay ve uydu teknolojileri alanında bir marka haline getirmekte kararlı olduklarını ifade etti. Erdoğan, konu hakkında ise “Türksat 5A uydumuzu 8 Ocak’ta Amerika’dan yörüngesine yolcu ettik. İnşallah 5B’yi de önümüzdeki yaz uzaya fırlatacağız. Ülkemizde bir mikro uydu fırlatma tesisi kurma çalışmalarına başladık. Çok uzak olmayan bir tarihte ülkemizin ve dostlarımızın uydularını kendi tesislerimizden uzaya göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘COVID-19’un mutasyona uğraması işimizi zorlaştırıyor’

Kabine toplantısı sonrasında COVID-19 mutasyonu ve aşıyla ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahadaki aşı uygulaması belirlenen öncelikler doğrultusunda sürüyor. COVID-19’un mutasyona uğraması herkes gibi bizim de işimizi zorlaştırıyor. Buna rağmen Allah’ın izniyle bu küresel sağlık krizinin üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz” dedi.

Erdoğan, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili ise “Dışarıdan aşı tedarik sürdürülebilirliği şüphelidir. Dünyada bu konuda yaşanan ve giderek ayyuka çıkan kriz bize yerli aşı çalışmalarına hız vermemiz gerektiğini gösteriyor. Salgınla mücadelede en kritik hususlardan biri olan yerli aşı çalışmalarını yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı