Finans

Zynga, Echtra Games’i Satın Aldığını Duyurdu

Zynga’nın platformlar arası oyun geliştirme çabalarında oldukça önemli bir gelişme yaşandı. ABD merkezli oyun şirketi, Ecthra Games’i satın aldığını duyurdu.

ABD merkezli video oyun şirketi Zynga, Torchlight III’ün geliştiricisi olan ve Dİablo, Diablo II, The Sims 4 gibi popüler oyunların geliştirme süresince yardımcı olan ve Max Schaefer ve ekibi tarafından 2016 yılında kurulan oyun stüdyosu Echtra Games’i satın aldığını duyurdu. Ecthra Games, şu ana kadar dünya çapında üne kavuşan bir AAA oyunu piyasaya sürmemiş olsa da şirketin Unreal Engine oyun motoru üzerine inşa edilmiş platformlar arası geliştirici araçları ve teknolojileri, stüdyonun Zyanga’nın olatformlar arası oyun geliştirme hedeflerinde önemli bir yer edinmesini sağlıyor.

Echtra Games, Zynga için platformlar arası bir RPG oyun geliştirecek

Ecthra Games’in Zynga çatısı altında hayata geçirdiği ilk proje, bir başka Zyanga oyun sdütyosu olan Echtra Games ile birlikte ortaya konacak platformlar arası RPG oyunu olacak. Söz konusu satın almayla birlikte Zynga çatısı altında Echtra Games’in dokunduğu tüm projelerin platformlar arası yapıya sahip olacağını görebiliriz.

Max Schaefer ve Echtra Games ekibinin bazı efsanevi oyun özelliklerinin arkasındaki isimler olduğunu ve stüdyonun aksiyon RPG oyunları ve platformlar arası oyun geliştirme konusunda uzman olduğunu ifade eden Zynga CEO’su Frank Gibeau, söz konusu satın almanın bazı popüler Zynga oyuncularının PC ve konsollara taşınmasında son derece etkili olacağını belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı